Skip to main content

Skuteczna pielęgnacja blizn

Uszkodzenie skóry np. po oparzeniu, zabiegu chirurgicznym, czy też choćby po skaleczeniu, może pozostawić po sobie ślad w postaci blizny. Mimo iż, blizna zostaje zazwyczaj już na zawsze, istnieje kilka skutecznych sposobów, które sprawią, że będzie ona mniej widoczna.

Nawilżanie oraz masaż

Pierwszym skutecznym sposobem na blizny jest odpowiednie zadbanie o skórę. Tuż po wygojeniu się rany oraz po zdjęciu szwów, należy zapewnić skórze prawidłową pielęgnację. Odpowiednie nawilżenie oraz zmiękczenie zapewni np. stosowanie oliwki dla dzieci, jak również delikatny masaż regenerującej się tkanki. Bliznę należy masować niewielkimi, kolistymi ruchami, lekko przyciskając do niej palce.

Unikanie opalania

Bardzo ważne jest żeby przynajmniej przez rok po operacji, nie wystawiać blizny na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego. Ekspozycja na słońce bądź regularne wizyty w solarium mogą przyczynić się do powstania uczucia swędzenia, pieczenia, a nawet do powstawania nieestetycznych przerostów. Skutecznym sposobem na blizny umiejscowione w widocznych, odkrytych miejscach jest ich zabezpieczenie poprzez stosowanie kremów z odpowiednio wysokim filtrem UV.

Noszenie odpowiedniej odzieży

Aby zapobiec odparzeniom, a tym samym uszkodzeniom delikatnej, gojącej się skóry, należy nosić, wygodną, bawełnianą bieliznę oraz odzież, unikając materiałów z włókien syntetycznych. Warto również zadbać o to, żeby odzież była odpowiednio luźna oraz przewiewna.

Stosowanie plastrów silikonowych

Skuteczność silikonu w leczeniu blizn potwierdzono w wielu badaniach klinicznych. Codzienna aplikacja opatrunku silikonowego sprzyja pielęgnacji blizny. Plaster silikonowy zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, jak również zabezpiecza przed utratą wilgoci. Ma to związek m.in. z hamowaniem utraty wody w procesach fizjologicznego parowania (działanie okluzyjne). Poza tym, silikon jest doskonale tolerowany i może być stosowany  nawet w przypadku skóry wrażliwej.

Opatrunek można dociąć do indywidualnej wielkości oraz kształtu blizny. Skutecznym sposobem na blizny jest regularne stosowanie silikonu, które doprowadza do zmiękczenia, rozjaśnienia oraz wygładzenia blizny.

plastry silikonowe na blizny sikatris
Zmniejszają widoczność blizny
Rozjaśniają  i wygładzają bliznę
Wspomagają rehabilitację blizn pourazowych, pooparzeniowych itp.
Ultracienkie, wygodne w stosowaniu

KUP SIKATRIS ONLINE

Gdzie łatwo zakupisz plastry na blizny Sikatris?

bliznasikatrissławni
23 grudnia, 2017

Sławne blizny

Według różnych statystyk blizny ma 75 do nawet 90 proc. z nas. Noszą je także osoby z pierwszych stron gazet. Jakie są blizny u gwiazd? (więcej…)
znaczenie blizn w kulturzebliznakulturasikatrissławni
9 stycznia, 2017

Znaczenie blizn w kulturze

Wygląd człowieka jest nośnikiem niezliczonych informacji. Budowa ciała, styl ubierania, fryzura, biżuteria wyrażają, kim jesteśmy, jakie zajmujemy miejsce w hierarchii społecznej. Antropolog Terence S. Turner nazywa to skórą społeczną. Niektórzy…