Skip to main content

Wpływ silikonu na blizny

Leczenie blizn silikonem zdobywa w ostatnich latach coraz więcej entuzjastów. I słusznie, gdyż produkt silikonowy można traktować zarówno jako środek profilaktyczny, jak i terapeutyczny, nawet w przypadku dojrzałych blizn. Ponadto, silikonowy produkt może być stosowany bezpośrednio na skórę tuż po zasklepieniu się rany, a jego skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.

Silikon, z uwagi na jego unikalne właściwości (m.in. biozgodność, trwałość) jest powszechnie stosowanym materiałem biomedycznym, występującym w wielu różnych postaciach. W leczeniu oraz pielęgnacji blizn występuje najczęściej w formie plastrów lub żelu.

Plastry silikonowe – świetnie przylegają do skóry dzięki siłom adhezji. Idealnie sprawdzają się  zwłaszcza w przypadku blizn umiejscowionych na płaskich powierzchniach ciała (np. na brzuchu, klatce piersiowej itp.), jak również znajdujących się pod ubraniem.

Po aplikacji, temperatura powierzchni skóry wzrasta o ok. 1,5°C, co skutkuje podniesieniem aktywności kolagenazy, a tym samym sprzyja przyspieszeniu mechanizmów regeneracyjnych tkankę.

Ponadto, silikon skutecznie ogranicza nadmierne parowanie wody z naskórka (tkanka jest odpowiednio nawilżona),  dzięki czemu dyskomfort w postaci bólu oraz świądu ulega zmniejszeniu.

Żel silikonowy – przeznaczony do wszystkich rodzajów blizn, zwłaszcza znajdujących się na ruchomych częściach ciała (twarz, kolana, łokcie). Po aplikacji żel tworzy na skórze cienką, transparentną, odporną na wodę powłokę, stanowiącą ochronę gojącej się tkanki przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.

Pomimo tego, że mechanizm działania silikonu jest nie do końca poznany, liczne badania naukowe potwierdzają jego pozytywną rolę oraz skuteczność w terapii blizn. Preparaty silikonowe charakteryzuje wysoka biozgodność z tkankami, co sprawia, że silikon jest doskonale tolerowany i może być stosowany w przypadku skóry wrażliwej. Niezwykle istotna jest systematyczność w stosowaniu, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Sprawdź
plastry silikonowe na blizny sikatris
Zmniejszają widoczność blizny
Rozjaśniają  i wygładzają bliznę
Wspomagają rehabilitację blizn pourazowych, pooparzeniowych itp.
Ultracienkie, wygodne w stosowaniu

KUP SIKATRIS ONLINE

Gdzie łatwo zakupisz plastry na blizny Sikatris?

bliznasikatrissławni
23 grudnia, 2017

Sławne blizny

Według różnych statystyk blizny ma 75 do nawet 90 proc. z nas. Noszą je także osoby z pierwszych stron gazet. Jakie są blizny u gwiazd? (więcej…)
znaczenie blizn w kulturzebliznakulturasikatrissławni
9 stycznia, 2017

Znaczenie blizn w kulturze

Wygląd człowieka jest nośnikiem niezliczonych informacji. Budowa ciała, styl ubierania, fryzura, biżuteria wyrażają, kim jesteśmy, jakie zajmujemy miejsce w hierarchii społecznej. Antropolog Terence S. Turner nazywa to skórą społeczną. Niektórzy…